SEO Danışmanlığı

SEO, internet adresinin arama motorlarında organik şekilde üst sıralara taşınmasına yardım eden bir dijital pazarlama metodudur. SEO Danışmanlığı ise bu stratejilerin sizin projenize uygun olarak hazırlanması ve uygulanmasıdır. Bu strateji, sitenizin içeriğini ve yapılandırmasını optimize ederek, arama motoru algoritmalarının beklentilerine uygun hale getirir. SEO Danışmanlığı, web sitenizin görüntülenme ve tıklama oranlarını artırır, potansiyel müşterilerin size erişimini kolaylaştırır.

Hero Form
DETAYLAR

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

SEO Danışmanlığı, internet sitelerinin arama motorlarında daha verimli sıralamalara ulaşmasına olanak tanımaktadır. Bu çalışma kapsamında dijital varlıklarını optimize etmek ve organik trafiklerini artırmak için çeşitli stratejiler geliştirir. “SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?” sorusuna aşağıda yer alan başlıklarla yanıt verilebilir.

Temel SEO

Analiz ve webmaster araçlarının kurulumu, sitemap oluşturulması, htaccess düzenlenmesi, robots.txt dosyası oluşturulması gibi temel adımları kapsar.

Anahtar Kelime Araştırması

Öncelikli anahtar kelimelerin belirlenmesi, anahtar kelime boşluğu analizi, soru kalıplarının tespiti, kümeleme ve uzun kuyruklu anahtar kelime tespiti gibi adımları kapsar.

Rakip Analizi

Serp analizi, rakiplerin belirlenmesi, backlink ve trafik kaynaklarının tespiti, sayfalar için aranma niyeti belirlenmesi, arama hacmi ve zorluğa göre sıralama gibi adımları kapsar.

Teknik SEO

Mobil uyumluluk, sayfa açılışı hızı, https kontrolü, sayfa derinliği, crawl işlemi, yinelenen sürüm kontrolleri, yetim sayfa kontrolü, kırık url kontrolü ve yapılandırılmış veri iyileştirmeleri gibi adımları kapsar.

İç SEO (On-Page)

Yinelenen hatalı “title” ve “desc” kontrolü, sayfa başlıklarının hiyerarşi düzenlemesi, meta verilerinin iyileştirilmesi, konu ve kategori iyileştirmeleri, görsel optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri gibi adımları kapsar.

Dış SEO (Off-Page)

Rakip analizi sonrası backlink kazanımları, zararlı backlink takibi, bahsetmeleri geri bağlantılara dönüştürme, sektörle ilgili yeni backlinkler edinilmesi, dijital pr ve marka itibarı takibini kapsar.

SEO Nedir?

SEO, dijital pazarlamanın sihirli anahtarlarından biridir. İnternet sitenizi arama motorlarında daha ön sıralara taşıyarak, çevrimiçi varlığınızı güçlendiren bir takım strateji ve tekniktir. Kullanıcı pusulasının sizi göstermesini sağlar ve istediğiniz hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olur. Başarılı bir SEO stratejisi, sadece trafiği artırmakla kalmaz, aynı zamanda marka itibarınızı da güçlendirir Bu sebeple  SEO, dijitalde var olmak için kıymetli bir ihtiyaçtır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

SEO ajansı, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak daha fazla ziyaretçi çekmenize katkı sağlamaktadır. Bunu, web sitenizin arama motorları tarafından daha kolay taranmasını ve dizine eklenmesini sağlayan teknikler ve stratejiler kullanarak yapmaktadır. Tüm bu süreç, online itibar yönetimi konusunda da pozitif değişikliklere sebep olmaktadır.

kurumsal-seo-danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Ücreti Nasıl Belirlenir?

SEO danışmanlığı ücretleri genellikle danışmanın deneyim düzeyi, hizmetin kapsamı müşterinin ihtiyaçları ve pazarın rekabetçiliği gibi faktörlere göre belirlenir.

SEO danışmanlığı ücretlerini etkileyen faktörlerden biri danışmanın/firmanın deneyim düzeyi ve uzmanlık alanıdır. Hizmetin kapsamı da ücretleri belirleyen önemli bir faktördür. Örneğin sadece anahtar kelime araştırması ve içerik optimizasyonu gibi temel SEO hizmetleri sunan bir danışmanın ücretleri ile bir web sitesinin teknik optimizasyonu, backlink profili oluşturulması ve performans analizleri yapılması gibi daha kapsamlı bir hizmet sunan bir danışmanın ücreti farklı olacaktır.

Müşterinin ihtiyaçları da SEO ücreti belirlemede önemli bir rol oynar. Bazı müşteriler sadece belirli bir SEO alanında yardıma ihtiyaç duyabilirken, diğerleri daha geniş kapsamlı bir SEO stratejisi geliştirmek isteyebilir. Müşterinin taleplerine göre danışmanlık hizmetleri ve buna bağlı olarak ücretler de değişebilir.

Ayrıca pazarın rekabet durumu da SEO hizmeti ücretlerini etkileyebilir. Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde daha fazla çalışma ve çaba gerektiğinden daha yüksek maliyet oluşur. Webonya, maliyetlendirme aşamasında her zaman kullanıcı odaklı ve  F/P politikası ile çalışmaktadır.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Hangi Sitelere Verilir?

SEO hizmetleri, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve çevrimiçi varlıklarını güçlendirmek isteyen birçok farklı web sitesine verilebilir. Çalışma stratejisi siitenin türüne, hedeflediği sektöre ve rekabet durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bugün pek çok işletme, SEO hizmetinin potansiyel müşterilere ulaşma konusunda kritik bir rol oynadığını fark etmiş ve dijital pazarlama süreçlerine eklemiştir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Hangi Sitelere Verilir?

Haber & Blog Siteleri

Haber & Blog siteleri tıpkı diğer internet siteleri gibi içeriklerini daha geniş bir kitleye ulaştırmak ve daha fazla okuyucu çekmek için SEO Danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyar.

SEO uzmanı, site sahiplerine teknik düzenlemeler, içerik stratejisinin belirlenmesi, aranma hacimli başlıklara göre içerik üretilmesi ve geri bağlantılar konusunda destek sağlar. Bu sayede, haber sitesi veya blog sahipleri daha fazla organik trafik elde eder ve okuyucu tabanlarını genişletir.

E-Ticaret Siteleri

E-ticaret siteleri, ürün ve hizmetlerini çevrimiçi olarak satmaları sebebiyle yüksek rekabete maruz kalmaktadır. Geleneksel pazarlamada rekabeti mağaza konumu ve esnaflık belirlerken, e-ticarette rekabet unsurları daha farklıdır.

E-ticaret sitelerinde SEO Danışmanlığı’na sıklıkla yüksek reklam maliyetleri sebebiyle başvurulmaktadır. İşletmeler, Google Reklamları, Meta (Facebook& Instagram) Reklamları için harcanan bütçeyi azaltmak ve marka itibarını artırmak için SEO’ya yönelmektedir.

Kurumsal Şirket ve Marka Siteleri

Kurumsal şirketler ve markalar çevrimiçi varlıklarını güçlendirmek ve rekabet avantajı sağlamak için SEO danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyar.

SEO uzmanları bu şirketler için geniş kapsamlı SEO stratejileri geliştirir, marka bilinirliğini artırmak için içerik pazarlaması yapar. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarını optimize eder ve web sitelerinin teknik altyapısını iyileştirir. Bu sayede kurumsal şirketler ve markalar, çevrimiçi rekabette öne çıkar ve daha fazla müşteriye ulaşır.

Hizmet Sektörü

Restoranlar, oteller, klinikler, danışmanlık firmaları gibi hizmet sektörü işletmeleri, müşteri tabanlarını genişletmek ve yerel pazarda daha görünür hale gelmek için SEO hizmeti alabilmektedir.

Bu işletmeler SEO’nun potansiyel müşterileri kendilerine çekebilme kabiliyetinden faydalanır. Yerel aramalarda üst sıralarda yer alarak rekabet avantajı sağlamak için SEO desteği alırlar. Hizmet sektörü için SEO, sıklıkla tercih edilen bir dijital pazarlama aracıdır.

mutlu müşteri yorumları webonya
SIKÇA SORULAN SORULAR

SEO Danışmanlığı Hakkında

SEO performansı nasıl ölçülür?

SEO performansı, organik arama trafiği, sıralama pozisyonları, dönüşüm oranları ve anahtar kelime görünürlüğü gibi metriklerle ölçülür. Tüm metriklerde yukarı yönlü hareket beklenir.

Google'da birinci sayfada çıkmak için SEO'mu yoksa ADS'mı?

SEO, organik arama sonuçlarında uzun vadeli ve sürdürülebilir bir görünürlük sağlarken, ADS ise hızlı sonuçlar için ücretli reklamları kullanır ve kısa vadeli etki sağlar. Hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda karar verebilmek için “SEO maliyeti” ve “reklamlara tıklama başına ücret” ile alakalı inceleme ve kıyaslama yapılması gerekir.

SEO danışmanı ne demek?

SEO danışmanı, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için stratejiler geliştiren ve uygulayan kişidir.

SEO Fiyatları ne kadar?

SEO fiyatları 9.500₺ ile 17.250₺ arasında değişmektedir. Proje kapsamına, ihtiyaçlarına ve harcanacak emeğe göre net fiyatlandırma yapılır.

Pop-up Form
pop-up-webonya